در حال مشاهده رونمایی از سامانه         اطلاعات مکانی (SDI) و سامانه تور مجازی شهرداری لاهیجان
برگشت به ابتدای صفحه
رونمایی از سامانه         اطلاعات مکانی (SDI) و سامانه تور مجازی شهرداری لاهیجان
۱۶ بهمن ۱۳۹۲

سامانه اطلاعات مکانی (SDI) و  سامانه تور مجازی  شهرداری لاهیجان که توسط تیم متخصص انجمن گردشگری مجازی پارسیان انجام شد در دهه فجر مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۶ رونمایی شد که با استقبال      بی نظیر شهروندان مواجه شد

جهت مشاهده به سایت شهرداری لاهیجان به نشانی www.lahijan.ir مراجعه نمایید

یا بر روی تصاویر زیر کلیک نمایید

               sdi                             360

 

از جمله امکانات پیشرفته  سامانه اطلاعات مکانی (SDI) :

 

۱-  امکان لینک شدن به نماهای مختلف : برای مثال وقتی شما نمای شیخ زاهد را مشاهده می کنید می توانید با کلیک بر روی در ورودی آن به داخل آن وارد شوید و نمای داخل شیخ زاهد را مشاهده نمایید

 

۲-  جابجایی نما : برای مثال وقتی نمای پل خشتی لاهیجان را مشاهده می کنید می توانید با کلیک برو روی نماد پروانه شهرداری لاهیجان تغییر نما داده و  نمای پل خشتی را از زاویه دیگر مشاهده نمایید

 

۳-  امکان افزودن نقشه بصورت لایه بندی : سازمان ها می توانند نقشه های خود را بصورت لایه ای با مقیاس تعریف نمایند.

 

۴-  نقشه شهری و ماهواره ای : قابلیت تغییر بین دو نقشه با جلوه محو شدن ، سرعت بارگذاری بالا نقشه ها

 

۵-  منو کشویی هوشمند : این منو که بصورت مثلثی کوچک در سمت چپ این سامانه قرار دارد بصورت هوشمند اگر  در حال مشاهده نقشه باشید اطلاعات مکانی را برای کاربر نشان می دهد اما اگر در داخل یکی از ایستگاه های تورمجازی باشید بصورت هوشمند ایستگاه های تور مجازی را بصورت تصادفی پیشنهاد می کند.

 

۶-  اطلاعات مکانی: در سمت چپ این سامانه با کلیک بر روی مثلث کوچک می توانید لایه های راهنما را روشن نمایید که شامل : پمپ بنزین ، هتل ، رستوران …. و سایر اطلاعات پایه گردشگری می باشد و با کلیک بر روی گزینه بازنشانی از نوار  ابزار پایین می توایند لایه ها را خاموش نمایید. همچنین مدیر سایت بدون دانش برنامه نویسی می تواند تنها با چند کلیک اطلاعات مکانی جدید را تعریف و جای آن را بر اساس سیستم GPS بر روی نقشه تعیین نماید.

 

۷-  امکان آنالیز مدیریتی :  مدیران سازمان  می توانند به  به اطلاعات ریز آماری دستیابی داشته باشند که این اطلاعات شامل: آمار بازدید هر ایستگاه بر اساس پیشترین بازدید ، آمار محبوب ترین ایستگاه ، مشاهده آمار ریز بر اساس  کشور، استان ، شهر و… می باشد .گزارش آمار دقیقی از مشاهده بیشترین زاویه دیده شده  : به عنوان مثال حمام گلشن لاهیجان روبروی مسجد جامع لاهیجان واقع شده است مدیر سازمان از نحوه چرخش و دیدن کلیک های کاربر می تواند آنالیز کند که مسجد جامع بیشتر ملاک بازدید کاربر بوده یا حمام گلشن و… تا براساس آن بتوانند برای مکان های محبوب تصمیمات مدیریتی بهتری در آینده بگیرند.

 

۸-  امکان تعریف ایستگاه بطور هوشمند : مدیر این سامانه بدون نیاز به دانش برنامه نویسی قادر خواهد بود ایستگاه های جدید تعریف نماید و برای آنها اطلاعات ،عکس ، فیلم و سایر توضیحات را اضافه نماید.

 

۹-  رابط هوشمند: با تعریف ایستگاه در این سامانه ، ایستگاه افزوده شده بطور هوشمند  از سامانه اطلاعات مکانی (sdi) به سامانه تور مجازی نیز انتقال می یابد تا کاربران در آن سامانه هم بتوانند آن را ببینند.

 

۱۰-  تعریف  SEO  استاندارد : با افزودن هر ایستگاه و تکمیل فرم اطلاعات آن ایستگاه تمامی اطلاعات ثبت شده بصورت استاندارد به موتورهای جستجو معرفی می شوند تا باعث افزایش رتبه سایت شما گردد.

 

۱۱-  سامانه تور مجازی : این سامانه که شامل عکس های ساده پانوراما ۳۶۰ درجه می باشد  بصورت بسیار سریع لود و بارگذاری می شود تا کاربر جهت مشاهده تور مجازی در کمترین زمان بتواند آن را مشاهده نماید ، این سامانه امکان آشنایی بیننده را با یک محیط بصورت مجازی و بدون حضور فیزیکی فراهم می نماید. هدف از ارائه این طرح از بین بردن محدودیت های زمانی و مکانی است که هموطنان گرامی در اقصی نقاط ایران و جهان می توانند بصورت غیر حضوری از جاذبه ها و اماکن گردشگری لاهیجان بازدید نمایند.

 

۱۲-  جمع هوشمند سامانه تور مجازی: در این سامانه در صورت افزودن ایستگاه و تعیین دسته آن بصورت خودکار ، آن را با کل ایستگاه ها  و دسته آن ایستگاه جمع می زند که از ویژگی های خوب سیستم مدیریت این سامانه می باشد که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی جهت تسهیل کار مدیران سایت در سامانه تور مجازی لحاظ گردیده است.

و بسیاری از امکانات پیشرفته دیگر….

 

 

 

تور مجازی لاهیجان،